Opinie o Nas
(17) 250 28 88

FujiFilm X-Pro2 body + 2 x Duracell NP-W126 - RABAT 860 zł na obiektyw f/2.0 - Rzeszów

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fujifilm
  • Dostępność: W magazynie W magazynie
   Czas realizacji: 24 godziny
  • Gwarancja: 24 miesiące
  • Opiekun produktu: Przemysław Bryliński
  • Zamów telefonicznie: 795-328-518
  • GG: 2215134
  • E-mail: przemek@fotopoker.pl
  • szt.
  • 7 799,00 zł 7 195,00 zł
  • Oblicz

  W zestawie kupisz taniej

  FujiFilm X-Pro2 body + 2 x Duracell NP-W126 - RABAT 860 zł na obiektyw f/2.0 - Rzeszów

  FujiFilm X-Pro2 body + 2 x Duracell NP-W126 - RABAT 860 zł na obiektyw f/2.0 - Rzeszów

  7 195,00 zł
  FujiFilm Obiektyw Fujinon XF 35 mm f/2 R WR czarny - Rzeszów

  FujiFilm Obiektyw Fujinon XF 35 mm f/2 R WR czarny - Rzeszów

  1 684,00 zł
   FujiFilm Pokrowiec BLC-XPRO2 czarny - Rzeszów

  FujiFilm Pokrowiec BLC-XPRO2 czarny - Rzeszów

  399,00 zł
  9 278,00 zł
  8 749,00 zł
  FujiFilm X-Pro2 body + 2 x Duracell NP-W126 - RABAT 860 zł na obiektyw f/2.0 - Rzeszów

  FujiFilm X-Pro2 body + 2 x Duracell NP-W126 - RABAT 860 zł na obiektyw f/2.0 - Rzeszów

  7 195,00 zł
  FujiFilm Obiektyw Fujinon XF 23 mm F2.0 R WR czarny - Rzeszów

  FujiFilm Obiektyw Fujinon XF 23 mm F2.0 R WR czarny - Rzeszów

  2 048,00 zł
   FujiFilm Pokrowiec BLC-XPRO2 czarny - Rzeszów

  FujiFilm Pokrowiec BLC-XPRO2 czarny - Rzeszów

  399,00 zł
  9 642,00 zł
  9 442,00 zł
  • RABAT przy zakupie na obiektyw XF f/2.0 860 zł !!!
  • Nowość matryca X-Trans™* CMOS III oraz procesor obrazu X Pro
  • Nowy zaawansowany hybrydowy celownik typu Multi
  • Nowa mechaniczna migawka z czasami do 1/8000 sek.
  • Nowy tryb symulacji filmu światłoczułego "ACROS"
  • Nowość - obszar 7x7 AF opartego na detekcji fazowej
  • Nowość - skompresowany format plików RAW
  • Konstrukcja odporna na niekorzystne warunki pogodowe

  Zestaw zawiera: body, akumulator NP-W126, ładowarka BC-W126, pasek na ramię, zakrywka korpusu, metalowe zaczepy paska, zakrywka ochronna, narzędzie dołączania zaczepów, instrukcja obsługi,

   

   Co otrzymujesz do zestawu:

  • 2 x Akumulator Duracell NP-W126

  Nagrody:

  Oto pierwszy model, który dysponuje nowo opracowaną matrycą zapewniającą wyjątkową jakość obrazu.

   

  Nowo opracowana 24.3 megapikselowa matryca X-Trans CMOS III rozmiaru APS-C może poszczycić się najwyższą liczbą pikseli wśród aparatów serii X. W połączeniu z obiektywami XF zapewnia ona obraz o postrzegalnej rozdzielczości znacznie przekraczającej faktyczną liczbę użytych pikseli. Dodatkowo, piksele detekcji fazowej zostały rozmieszczone na większym obszarze, zapewniając szybsze i bardziej precyzyjne działanie AF opartego na detekcji fazowej. Sprawność w zakresie wysokich czułości ISO została poprawiona do tego stopnia, że obecnie można z powodzeniem korzystać z całego zakresu czułości — aż do maksymalnej wartości ISO 12,800 ( przy rozszerzonej czułości wyjściowej do 51,200).

   

  Nowy procesor zwiększa prędkość przetwarzania i rozszerza możliwości przetwarzania obrazu.

   

  Dzięki nowo opracowanemu procesorowi X Pro, prędkość przetwarzania jest obecnie około cztery razy wyższa niż w konwencjonalnych modelach. Maksymalizuje to możliwości matrycy X-Trans CMOS III sprawiając, że zapewnia ona możliwie najwyższą jakość obrazu i niezwykle szybki czas reakcji. Dodatkowo, dzięki technologii szybkiego odczytu matrycy, konwencjonalna częstotliwość odświeżania obrazu w elektronicznym celowniku została zwiększona z 54 fps do maksymalnej wartości 85 fps* (fps = klatki na sekundę). Znacznie redukuje to efekt opóźnienia obrazu przy śledzeniu poruszających się obiektów. Czas zaniku obrazu po zwolnieniu został także skrócony niemal o połowę. Aparat obsługuje też skompresowany format RAW, co znacznie podnosi wygodę obsługi danych RAW.
  Aparat FUJIFILM X-Pro2 dysponuje nowym procesorem zapewniającym wyższą prędkość przetwarzania. Bufor pamięci został powiększony, by zapewnić jeszcze szybsze czasy reakcji aparatu.

  X-Pro2 to już druga odsłona bezlusterkowego aparatu FujiFilm wyposażonego w hybrydowy celownik. Zaawansowana matryca, szybki procesor, doskonały AF i uszczelniany korpus wykończony w klasycznej stylistyce retro ukierunkowują ten model jako narzędzie dla zawodowców oraz miłośników klasycznej fotografii. Funkcje symulacji filmu światłoczułego doskonale łączą głębię fotografii analogowej z możliwościami fotografii cyfrowej.

   

  Nowoczesne rozwiązania w klasycznej obudowie

   

  Wnętrze aparatu X-Pro2 to szereg nowoczesnych rozwiązań, jednak obudowa została wykonana w klasycznej stylistyce łącząc piękno wykonania z praktycznością użytkowania. Wszystkie najważniejsze parametry, takie jak czas naświetlania, czułość ISO czy korekta ekspozycji ustawiane są z poziomu pokręteł działających nawet przy wyłączonym aparacie. Tak jak w klasycznych aparatach analogowych. Rozwiązanie takie jest nie tylko wygodne ale daje poczucie pełnej świadomości i kontroli wybranych parametrów. Konstrukcja aparatu jest przy tym wyjątkowo trwała i dostosowana do profesjonalnego użytkowania.

   

   

   Matryca X-Trans CMOS III o rozdzielczości 24.3MP

   

   

  Serce aparatu stanowi matryca APS-C X-Trans CMOS III o rozdzielczości ponad 24 milionów pikseli. Podobnie jak w innych konstrukcjach FujiFilm matryca została pozbawiona filtra dolnoprzepustowego co przekłada się na wyjątkową ostrość zdjęć i filmów. Na wyróżnienie zasługuje również doskonała plastyka i tonalność barw, w tym odcieni skóry z których słynie marka FujiFilm.

  W stosunku do poprzedniego modelu poprawie uległ również poziom szumu dając bardzo dobrą jakość nawet przy maksymalnej wartości 12800 ISO.  Oprócz niskiego poziomu szumu zdjęcia wykonywane przy wysokich czułościach wyróżnia duża szczegółowość, poprawna kolorystyka oraz głeboka czerń co pozwala w pełni wykorzystać pełen dostępny zakres czułości bez kompromisów jakościowych.

  Schemat budowy matrycy

  1. Mikrosoczewki, 2. Filtr barw podstawowych matrycy X-Trans, 3. Filtr przejęcia światła L/R, 4. Sensor detekcji fazowej / Piksel filtra zielonego, 5. Fotodioda

   

  Niezwykła wydajność procesora przetwarzania obrazu X Pro

   

  Zastosowany w modelu X-Pro2 procesor przetwarzania obrazu jest aż 4x szybszy od wcześniej stosowanych procesorów X Pro. Oznacza to nie tylko szybszy zapis zdjęć ale również znaczne skrócenie czasu uruchomienia, sczytywania obrazu z matrycy, zdjęć seryjnych oraz działania AF.  Zastosowanie nowszego procesora to również lepsze odwzorowanie barw i mniejszy poziom szumu.

   

   

  Ultra szybka migawka szczelinowa

   

  X-Pro2 pozwala na wybór pomiędzy migawką elektroniczną i szczelinową. Powszechnie stosowana w aparatach analogowych migawka szczelinowa pozwala na użycie czasu nawet 1/8000 s. oraz czas synchronizacji z błyskiem 1/250 s. Rozwiązanie takie pozwala na fotografowanie w pełnym otworze przysłony zachowując "płytką" głębię ostrości oraz na zatrzymanie nawet bardzo szybkiego ruchu. Do zadań specjalnych warto też skorzystać z migawki elektronicznej pozwalającej ograniczyć czas do nawet 1/32000 s.

   

  Pierwszy na świecie zaawansowany celownik typu Multi

   

  Aparat X-Pro2 dysponuje elektronicznym i optycznym celownikiem więc użytkownicy mogą korzystać z zalet obydwu tych rozwiązań: optycznego dla bezpośredniej obserwacji fotografowanego motywu i elektronicznego dla podglądu ustawień. Możliwość natychmiastowego przełączania się pomiędzy tymi dwoma rodzajami celowników została najpierw udostępniona w modelu X100 w 2011 roku, ale najnowsza wersja rozwiązania zastosowana w aparacie X-Pro2 to zaawansowany Hybrydowy Celownik. Dysponuje on funkcją zróżnicowanego powiększenia, która automatycznie przełącza powiększenie celownika stosownie do użytego obiektywu oraz wykorzystuje elektroniczny dalmierz wyświetlający obraz z elektronicznego celownika na celowniku optycznym.

   

   

  Elektroniczny celownik (EVF)

  Wyświetla obraz panela LCD oraz informacje

   

   

  Optyczny celownik (OVF)

  Wyświetla informacje z panela LCD na optycznym obrazie

   

   

  Elektroniczny dalmierz (ERF)

  Wyświetla powiększony obszar ostrości w celowniku optycznym

   

  Hybrydowy autofocus

  Nowy hybrydowy autofocus jest wyposażony w 273 aktywne punkty, z czego 77 to punkty detekcji fazy. Około 40% obszaru obrazu jest obecnie pokryte przez piksele szybkiego i precyzyjnego AF opartego na detekcji fazowej, co oznacza, że prędkość ustawiania ostrości na poruszające się obiekty niesłychanie wzrosła. Łącząc możliwości przetwarzania nowego procesora X Pro z szybkością odczytu AF opartego na detekcji kontrastu, która wzrosła dwukrotnie względem poprzedniego modelu, aparat X-Pro2 daje obecnie najszybsze działanie AF wśród modeli serii X.

   

   

  Niezawodność

   

  X-Pro 2 to aparat dedykowany zawodowcom dlatego też musiał zostać wyposażony w szereg funkcji docenianych przez profesjonalnych fotografów. Obudowa została wykonana ze stopu magnezu łącząc niewielką wagę z dużą wytrzymałością. Liczne uszczelnienia (w aż 61 miejscach) pozwalają na użytkowanie aparatu w wilgoci czy ujemnej temperaturze, do -10 stopni Celsjusza. 

  Szczelinowa migawka aparatu przewidziana jest na min. 150 tys. klapnięc dając niezawodność przez długie lata. Najkrótszy czas wynoszący 1/8000s. pozwoli na zatrzymanie niemal każdego ruchu. Możliwe jest również użycie migawki elektronicznej cechującej się ultra krótkimi czasami ekspozycji - do 1/32000s.

  Dla bezpieczeństwa danych oraz wygody użytkowania aparat został wyposażony w 2 sloty na karty pamięci SD/SDHC/SDXC. Możliwy jest jednoczesny zapis na 2 kartach tworzący kopię bezpieczeństwa.

   

   

  Komunikacja bezprzewodowa

  Bezprzewodowa komunikacja pozwala na zdalne sterowanie aparatem za pomocą smartfona lub tabletu. Aplikacja FujiFilm Camera Remote, dostępną jest zarówno na urządzenia z system Android oraz iOs. Dzięki aplikacji możliwe jest przeglądanie i import multimediów, ustawienie parametrów ekspozycji i innych opcji aparatu, wyzwolenie migawki, rozpoczęcie filmowania oraz dodanie informacji o lokalizacji GPS. Funkcja zdalnego sterowania niezwykle ułatwia wykonywanie autoportretów i zdjęć grupowych oraz przydaje się podczas fotografowania np. dzikiej przyrody, kiedy bardzo istotna jest dyskretność.

   

   

  Producent Fujifilm
  Model X-Pro2
  Data premiery 2016-01-15
  Liczba pikseli 24.3 Mpix
  Dostępne rozdzielczości • 6000 x 4000
  • 6000 x 3376 (16:9)
  • 4000 x 4000 (1:1)
  • 4240 x 2832
  • 4240 x 2384 (16:9)
  • 2832 x 2832 (1:1)
  • 3008 x 2000
  • 3008 x 1688 (16:9)
  • 2000 x 2000 (1:1)
  Rozdzielczość matrycy 23.6 x 15.6 mm (APS-C) X-Trans CMOS III
  mechanizm samooczyszczania matrycy za pomocą ultradźwięków
  Procesor obrazu X Pro
  Format zapisu • Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3, DPOF, DCF), RAW 14 bit, RAW+JPEG
  • Filmy: MPEG4 (MOV, MPEG-4 AVC / H.264)
  • Dźwięk: stereo
  Zakres ISO Auto 1, Auto 2, Auto 3 (do ISO 12800), 200 - 12800 ISO
  100, 25600, 51200 ISO (tryby rozszerzone)
  Migawka 30 s - 1/8000 s, Bulb (do 60 min.)
  w trybie P 4 s - 1/8000 s
  elektroniczna migawka 1 s - 1/32000 s (P / A / S / M) <br)mech. +="" elektr.="" migawka="" 4="" s="" -="" 1="" 32000="" (p),="" 30="" (wszystkie="" tryby)<="" td=""> </br)mech.>
  Konstrukcja obiektywu Z bagnetem Fujifilm X
  powiększenie w stosunku do klatki 35 mm: x1.5
  Ogniskowa obiektywu n/a
  Światłosiła n/a
  Zoom optyczny 0x
  Zoom cyfrowy 0x
  Stabilizacja obrazu Nie
  Zapis wideo • 1920 x 1080 (Full HD, 60p, 50p, 30p, 25p, 24p)
  • 1280 x 720 (HD, 60p, 50p, 30p, 25p, 24p)
  Maksymalna długość: 14 minut (FHD), 28 minut (HD)
  Ogniskowanie Inteligentny Hybrydowy AF oparty o detekcję kontrastu i fazy
  • Tryby pól AF: Strefa (77 punktów), Pojedynczy punkt AF (EVF / LCD / OVF), Śledzenie AF (18 stref) 
  • Zmienny rozmiar ramki AF (5 rodzajów)
  • Tryb napędu AF: Pojedynczy, Ciągły, Ręczny MF
  • Dioda wspomagająca AF
  Pomiar światła Pomiar TTL 256 segmentowy
  Tryby pomiaru:
  • Wielosegmentowy,
  • Uśredniony,
  • Punktowy (ok 2% kadru)
  Ostrość od Zależne od obiektywu
  Balans bieli Auto, Światło dzienne, Cień, Światło żarówki, Światło jarzeniowe (3 rodzaje), Pod wodą
  • ustawienia temperatury barwowej w skali Kelvina 2500K - 10000K
  • ustawienia własne
  Kompensacja ekspozycji • Kompensacja z zakresie +/- 5 EV z krokiem co 1/3 EV, film: +/- 2 EV
  • Bracketing: ±2EV / ±5/3EV / ±4/3EV / ±1EV / ±2/3EV / ±1/3EV
  • Bracketing dynamiki tonalnej: 100, 200, 400%
  • Wielokrotna ekspozycja
  Programy Automatyka programowa (P), Ekspozycja Manualna (M), Priorytet przysłony (A), Priorytet migawki (S)
  Zdjęcia seryjne • 8 kl./s (RAW bez kompresji - 27 klatek, JPEG - 83 klatki)
  • 3 kl./s (RAW bez kompresji - 36 klatek, JPEG - do zapełnienia karty)
  Lampa błyskowa Brak wbudowanej lampy błyskowej.
  • Funkcje dostępne dla lamp zewnętrznych: Auto, Auto+Redukcja efektu czerwonych oczu, Błysk wymuszony, Synchronizacja z długim czasem ekspozycji, Błysk przytłumiony, Synchronizacja na tylną kurtynę
  • Synchronizacja do 1/250 s
  Złącze hot-shoe Tak
  Wyjście statywowe Tak
  Samowyzwalacz 10 lub 2s,
  Karta pamięci Dwa sloty, obsługa kart pamięci Secure Digital SD/SDHC/SDXC (UHS-I, UHS-II)
  LCD Stały, 3.0 calowy, LCD, 1.620.000 punktów
  Wizjer Hybrydowy, optyczno-elektroniczny, pentapryzmatyczny, punkt oczny 16 mm,
  • W trybie EVF (elektronicznym): 0.48 cala, rozdzielczość 2.360.000 punktów, pole widzenia 100% kadru
  • W trybie OVF (optycznym): powiększenie x0.36 / x0.6, pokrycie 92% kadru z możliwością wyświetlania informacji z wbudowanego ekranu LCD
  Komunikacja i złącza Złącze USB 2.0 Hi-speed, wyjście Mini HDMI typu D
  • Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n
  • 2.5 mm złącze wyzwolenia migawki / mikrofonowe
  • Obsługa wydruku bezpośredniego (PictBridge)
  Zasilanie Akumulator litowo-jonowy NP-W126 (7.2V, pojemność 1260 mAh, wydajność ok. 350 zdjęć - OVF)
  Akcesoria Akumulator litowo-jonowy NP-W126, ładowarka BC-W126, pasek, klips, zaślepka korpusu, instrukcja
  Waga 445 g (bez akumulatora i karty pamięci)
  495 g (z akumulatorem i kartą pamięci)
  Wymiary 140.5 x 82.8 x 45.9 mm
  Dodatkowe informacje Funkcja elektronicznej poziomicy.
  Symulacja 15 klasycznych filtrów: PROVIA / Standard, Velvia / Vivid, ASTIA / Soft, CLASSIC CHROME, PRO Neg.Hi, PRO Neg.Std, Black& White, Black& White+Ye Filter, Black& White+R Filter, Black& White+GFilter, Sepia, ACROS, ACROS+Ye Filter, ACROS+R Filter, ACROS+G Filter
  Przestrzenie kolorów: sRGB, Adobe RGB.
  • RABAT przy zakupie na obiektyw XF f/2.0 860 zł !!!
  • Nowość matryca X-Trans™* CMOS III oraz procesor obrazu X Pro
  • Nowy zaawansowany hybrydowy celownik typu Multi
  • Nowa mechaniczna migawka z czasami do 1/8000 sek.
  • Nowy tryb symulacji filmu światłoczułego "ACROS"
  • Nowość - obszar 7x7 AF opartego na detekcji fazowej
  • Nowość - skompresowany format plików RAW
  • Konstrukcja odporna na niekorzystne warunki pogodowe

  Zestaw zawiera: body, akumulator NP-W126, ładowarka BC-W126, pasek na ramię, zakrywka korpusu, metalowe zaczepy paska, zakrywka ochronna, narzędzie dołączania zaczepów, instrukcja obsługi,

   

   Co otrzymujesz do zestawu:

  • 2 x Akumulator Duracell NP-W126

  Nagrody:

  Oto pierwszy model, który dysponuje nowo opracowaną matrycą zapewniającą wyjątkową jakość obrazu.

   

  Nowo opracowana 24.3 megapikselowa matryca X-Trans CMOS III rozmiaru APS-C może poszczycić się najwyższą liczbą pikseli wśród aparatów serii X. W połączeniu z obiektywami XF zapewnia ona obraz o postrzegalnej rozdzielczości znacznie przekraczającej faktyczną liczbę użytych pikseli. Dodatkowo, piksele detekcji fazowej zostały rozmieszczone na większym obszarze, zapewniając szybsze i bardziej precyzyjne działanie AF opartego na detekcji fazowej. Sprawność w zakresie wysokich czułości ISO została poprawiona do tego stopnia, że obecnie można z powodzeniem korzystać z całego zakresu czułości — aż do maksymalnej wartości ISO 12,800 ( przy rozszerzonej czułości wyjściowej do 51,200).

   

  Nowy procesor zwiększa prędkość przetwarzania i rozszerza możliwości przetwarzania obrazu.

   

  Dzięki nowo opracowanemu procesorowi X Pro, prędkość przetwarzania jest obecnie około cztery razy wyższa niż w konwencjonalnych modelach. Maksymalizuje to możliwości matrycy X-Trans CMOS III sprawiając, że zapewnia ona możliwie najwyższą jakość obrazu i niezwykle szybki czas reakcji. Dodatkowo, dzięki technologii szybkiego odczytu matrycy, konwencjonalna częstotliwość odświeżania obrazu w elektronicznym celowniku została zwiększona z 54 fps do maksymalnej wartości 85 fps* (fps = klatki na sekundę). Znacznie redukuje to efekt opóźnienia obrazu przy śledzeniu poruszających się obiektów. Czas zaniku obrazu po zwolnieniu został także skrócony niemal o połowę. Aparat obsługuje też skompresowany format RAW, co znacznie podnosi wygodę obsługi danych RAW.
  Aparat FUJIFILM X-Pro2 dysponuje nowym procesorem zapewniającym wyższą prędkość przetwarzania. Bufor pamięci został powiększony, by zapewnić jeszcze szybsze czasy reakcji aparatu.

  X-Pro2 to już druga odsłona bezlusterkowego aparatu FujiFilm wyposażonego w hybrydowy celownik. Zaawansowana matryca, szybki procesor, doskonały AF i uszczelniany korpus wykończony w klasycznej stylistyce retro ukierunkowują ten model jako narzędzie dla zawodowców oraz miłośników klasycznej fotografii. Funkcje symulacji filmu światłoczułego doskonale łączą głębię fotografii analogowej z możliwościami fotografii cyfrowej.

   

  Nowoczesne rozwiązania w klasycznej obudowie

   

  Wnętrze aparatu X-Pro2 to szereg nowoczesnych rozwiązań, jednak obudowa została wykonana w klasycznej stylistyce łącząc piękno wykonania z praktycznością użytkowania. Wszystkie najważniejsze parametry, takie jak czas naświetlania, czułość ISO czy korekta ekspozycji ustawiane są z poziomu pokręteł działających nawet przy wyłączonym aparacie. Tak jak w klasycznych aparatach analogowych. Rozwiązanie takie jest nie tylko wygodne ale daje poczucie pełnej świadomości i kontroli wybranych parametrów. Konstrukcja aparatu jest przy tym wyjątkowo trwała i dostosowana do profesjonalnego użytkowania.

   

   

   Matryca X-Trans CMOS III o rozdzielczości 24.3MP

   

   

  Serce aparatu stanowi matryca APS-C X-Trans CMOS III o rozdzielczości ponad 24 milionów pikseli. Podobnie jak w innych konstrukcjach FujiFilm matryca została pozbawiona filtra dolnoprzepustowego co przekłada się na wyjątkową ostrość zdjęć i filmów. Na wyróżnienie zasługuje również doskonała plastyka i tonalność barw, w tym odcieni skóry z których słynie marka FujiFilm.

  W stosunku do poprzedniego modelu poprawie uległ również poziom szumu dając bardzo dobrą jakość nawet przy maksymalnej wartości 12800 ISO.  Oprócz niskiego poziomu szumu zdjęcia wykonywane przy wysokich czułościach wyróżnia duża szczegółowość, poprawna kolorystyka oraz głeboka czerń co pozwala w pełni wykorzystać pełen dostępny zakres czułości bez kompromisów jakościowych.

  Schemat budowy matrycy

  1. Mikrosoczewki, 2. Filtr barw podstawowych matrycy X-Trans, 3. Filtr przejęcia światła L/R, 4. Sensor detekcji fazowej / Piksel filtra zielonego, 5. Fotodioda

   

  Niezwykła wydajność procesora przetwarzania obrazu X Pro

   

  Zastosowany w modelu X-Pro2 procesor przetwarzania obrazu jest aż 4x szybszy od wcześniej stosowanych procesorów X Pro. Oznacza to nie tylko szybszy zapis zdjęć ale również znaczne skrócenie czasu uruchomienia, sczytywania obrazu z matrycy, zdjęć seryjnych oraz działania AF.  Zastosowanie nowszego procesora to również lepsze odwzorowanie barw i mniejszy poziom szumu.

   

   

  Ultra szybka migawka szczelinowa

   

  X-Pro2 pozwala na wybór pomiędzy migawką elektroniczną i szczelinową. Powszechnie stosowana w aparatach analogowych migawka szczelinowa pozwala na użycie czasu nawet 1/8000 s. oraz czas synchronizacji z błyskiem 1/250 s. Rozwiązanie takie pozwala na fotografowanie w pełnym otworze przysłony zachowując "płytką" głębię ostrości oraz na zatrzymanie nawet bardzo szybkiego ruchu. Do zadań specjalnych warto też skorzystać z migawki elektronicznej pozwalającej ograniczyć czas do nawet 1/32000 s.

   

  Pierwszy na świecie zaawansowany celownik typu Multi

   

  Aparat X-Pro2 dysponuje elektronicznym i optycznym celownikiem więc użytkownicy mogą korzystać z zalet obydwu tych rozwiązań: optycznego dla bezpośredniej obserwacji fotografowanego motywu i elektronicznego dla podglądu ustawień. Możliwość natychmiastowego przełączania się pomiędzy tymi dwoma rodzajami celowników została najpierw udostępniona w modelu X100 w 2011 roku, ale najnowsza wersja rozwiązania zastosowana w aparacie X-Pro2 to zaawansowany Hybrydowy Celownik. Dysponuje on funkcją zróżnicowanego powiększenia, która automatycznie przełącza powiększenie celownika stosownie do użytego obiektywu oraz wykorzystuje elektroniczny dalmierz wyświetlający obraz z elektronicznego celownika na celowniku optycznym.

   

   

  Elektroniczny celownik (EVF)

  Wyświetla obraz panela LCD oraz informacje

   

   

  Optyczny celownik (OVF)

  Wyświetla informacje z panela LCD na optycznym obrazie

   

   

  Elektroniczny dalmierz (ERF)

  Wyświetla powiększony obszar ostrości w celowniku optycznym

   

  Hybrydowy autofocus

  Nowy hybrydowy autofocus jest wyposażony w 273 aktywne punkty, z czego 77 to punkty detekcji fazy. Około 40% obszaru obrazu jest obecnie pokryte przez piksele szybkiego i precyzyjnego AF opartego na detekcji fazowej, co oznacza, że prędkość ustawiania ostrości na poruszające się obiekty niesłychanie wzrosła. Łącząc możliwości przetwarzania nowego procesora X Pro z szybkością odczytu AF opartego na detekcji kontrastu, która wzrosła dwukrotnie względem poprzedniego modelu, aparat X-Pro2 daje obecnie najszybsze działanie AF wśród modeli serii X.

   

   

  Niezawodność

   

  X-Pro 2 to aparat dedykowany zawodowcom dlatego też musiał zostać wyposażony w szereg funkcji docenianych przez profesjonalnych fotografów. Obudowa została wykonana ze stopu magnezu łącząc niewielką wagę z dużą wytrzymałością. Liczne uszczelnienia (w aż 61 miejscach) pozwalają na użytkowanie aparatu w wilgoci czy ujemnej temperaturze, do -10 stopni Celsjusza. 

  Szczelinowa migawka aparatu przewidziana jest na min. 150 tys. klapnięc dając niezawodność przez długie lata. Najkrótszy czas wynoszący 1/8000s. pozwoli na zatrzymanie niemal każdego ruchu. Możliwe jest również użycie migawki elektronicznej cechującej się ultra krótkimi czasami ekspozycji - do 1/32000s.

  Dla bezpieczeństwa danych oraz wygody użytkowania aparat został wyposażony w 2 sloty na karty pamięci SD/SDHC/SDXC. Możliwy jest jednoczesny zapis na 2 kartach tworzący kopię bezpieczeństwa.

   

   

  Komunikacja bezprzewodowa

  Bezprzewodowa komunikacja pozwala na zdalne sterowanie aparatem za pomocą smartfona lub tabletu. Aplikacja FujiFilm Camera Remote, dostępną jest zarówno na urządzenia z system Android oraz iOs. Dzięki aplikacji możliwe jest przeglądanie i import multimediów, ustawienie parametrów ekspozycji i innych opcji aparatu, wyzwolenie migawki, rozpoczęcie filmowania oraz dodanie informacji o lokalizacji GPS. Funkcja zdalnego sterowania niezwykle ułatwia wykonywanie autoportretów i zdjęć grupowych oraz przydaje się podczas fotografowania np. dzikiej przyrody, kiedy bardzo istotna jest dyskretność.

   

   

  Producent Fujifilm
  Model X-Pro2
  Data premiery 2016-01-15
  Liczba pikseli 24.3 Mpix
  Dostępne rozdzielczości • 6000 x 4000
  • 6000 x 3376 (16:9)
  • 4000 x 4000 (1:1)
  • 4240 x 2832
  • 4240 x 2384 (16:9)
  • 2832 x 2832 (1:1)
  • 3008 x 2000
  • 3008 x 1688 (16:9)
  • 2000 x 2000 (1:1)
  Rozdzielczość matrycy 23.6 x 15.6 mm (APS-C) X-Trans CMOS III
  mechanizm samooczyszczania matrycy za pomocą ultradźwięków
  Procesor obrazu X Pro
  Format zapisu • Zdjęcia: JPEG (EXIF 2.3, DPOF, DCF), RAW 14 bit, RAW+JPEG
  • Filmy: MPEG4 (MOV, MPEG-4 AVC / H.264)
  • Dźwięk: stereo
  Zakres ISO Auto 1, Auto 2, Auto 3 (do ISO 12800), 200 - 12800 ISO
  100, 25600, 51200 ISO (tryby rozszerzone)
  Migawka 30 s - 1/8000 s, Bulb (do 60 min.)
  w trybie P 4 s - 1/8000 s
  elektroniczna migawka 1 s - 1/32000 s (P / A / S / M) <br)mech. +="" elektr.="" migawka="" 4="" s="" -="" 1="" 32000="" (p),="" 30="" (wszystkie="" tryby)<="" td=""> </br)mech.>
  Konstrukcja obiektywu Z bagnetem Fujifilm X
  powiększenie w stosunku do klatki 35 mm: x1.5
  Ogniskowa obiektywu n/a
  Światłosiła n/a
  Zoom optyczny 0x
  Zoom cyfrowy 0x
  Stabilizacja obrazu Nie
  Zapis wideo • 1920 x 1080 (Full HD, 60p, 50p, 30p, 25p, 24p)
  • 1280 x 720 (HD, 60p, 50p, 30p, 25p, 24p)
  Maksymalna długość: 14 minut (FHD), 28 minut (HD)
  Ogniskowanie Inteligentny Hybrydowy AF oparty o detekcję kontrastu i fazy
  • Tryby pól AF: Strefa (77 punktów), Pojedynczy punkt AF (EVF / LCD / OVF), Śledzenie AF (18 stref) 
  • Zmienny rozmiar ramki AF (5 rodzajów)
  • Tryb napędu AF: Pojedynczy, Ciągły, Ręczny MF
  • Dioda wspomagająca AF
  Pomiar światła Pomiar TTL 256 segmentowy
  Tryby pomiaru:
  • Wielosegmentowy,
  • Uśredniony,
  • Punktowy (ok 2% kadru)
  Ostrość od Zależne od obiektywu
  Balans bieli Auto, Światło dzienne, Cień, Światło żarówki, Światło jarzeniowe (3 rodzaje), Pod wodą
  • ustawienia temperatury barwowej w skali Kelvina 2500K - 10000K
  • ustawienia własne
  Kompensacja ekspozycji • Kompensacja z zakresie +/- 5 EV z krokiem co 1/3 EV, film: +/- 2 EV
  • Bracketing: ±2EV / ±5/3EV / ±4/3EV / ±1EV / ±2/3EV / ±1/3EV
  • Bracketing dynamiki tonalnej: 100, 200, 400%
  • Wielokrotna ekspozycja
  Programy Automatyka programowa (P), Ekspozycja Manualna (M), Priorytet przysłony (A), Priorytet migawki (S)
  Zdjęcia seryjne • 8 kl./s (RAW bez kompresji - 27 klatek, JPEG - 83 klatki)
  • 3 kl./s (RAW bez kompresji - 36 klatek, JPEG - do zapełnienia karty)
  Lampa błyskowa Brak wbudowanej lampy błyskowej.
  • Funkcje dostępne dla lamp zewnętrznych: Auto, Auto+Redukcja efektu czerwonych oczu, Błysk wymuszony, Synchronizacja z długim czasem ekspozycji, Błysk przytłumiony, Synchronizacja na tylną kurtynę
  • Synchronizacja do 1/250 s
  Złącze hot-shoe Tak
  Wyjście statywowe Tak
  Samowyzwalacz 10 lub 2s,
  Karta pamięci Dwa sloty, obsługa kart pamięci Secure Digital SD/SDHC/SDXC (UHS-I, UHS-II)
  LCD Stały, 3.0 calowy, LCD, 1.620.000 punktów
  Wizjer Hybrydowy, optyczno-elektroniczny, pentapryzmatyczny, punkt oczny 16 mm,
  • W trybie EVF (elektronicznym): 0.48 cala, rozdzielczość 2.360.000 punktów, pole widzenia 100% kadru
  • W trybie OVF (optycznym): powiększenie x0.36 / x0.6, pokrycie 92% kadru z możliwością wyświetlania informacji z wbudowanego ekranu LCD
  Komunikacja i złącza Złącze USB 2.0 Hi-speed, wyjście Mini HDMI typu D
  • Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n
  • 2.5 mm złącze wyzwolenia migawki / mikrofonowe
  • Obsługa wydruku bezpośredniego (PictBridge)
  Zasilanie Akumulator litowo-jonowy NP-W126 (7.2V, pojemność 1260 mAh, wydajność ok. 350 zdjęć - OVF)
  Akcesoria Akumulator litowo-jonowy NP-W126, ładowarka BC-W126, pasek, klips, zaślepka korpusu, instrukcja
  Waga 445 g (bez akumulatora i karty pamięci)
  495 g (z akumulatorem i kartą pamięci)
  Wymiary 140.5 x 82.8 x 45.9 mm
  Dodatkowe informacje Funkcja elektronicznej poziomicy.
  Symulacja 15 klasycznych filtrów: PROVIA / Standard, Velvia / Vivid, ASTIA / Soft, CLASSIC CHROME, PRO Neg.Hi, PRO Neg.Std, Black& White, Black& White+Ye Filter, Black& White+R Filter, Black& White+GFilter, Sepia, ACROS, ACROS+Ye Filter, ACROS+R Filter, ACROS+G Filter
  Przestrzenie kolorów: sRGB, Adobe RGB.
  -->